۵ قابلیت جالب گوگل ترنسلیت که باید بدانید

۱۳۹۷ دوشنبه ۲۵ تیر در ساعت ۰۳:۵۱ ب.ظ

روزبه‌روز به قابلیت‌ها و توانایی‌های مترجم گوگل یا همان «گوگل ترنسلیت» (Google Translate) افزوده می‌شود. در گذشته دقت سرویس ترجمه گوگل بسیار پایین بود، اما به لطف پیشرفت الگوریتم‌های یادگیری ماشینی، این سرویس تقریبا می‌تواند بخش اعظمی از جمله‌ها را به درستی ترجمه کند. اگر قصد سفر خارجی دارید یا برای اهداف دیگر می‌خواهید از این سرویس استفاده کنید، توصیه می‌کنیم که این ۵ قابلیت جذاب را مدنظر قرار دهید و از آن‌ها بهره ببرید.

 

ترجمه آفلاین

طی سفرهای خارجی باید احتمال عدم...ادامه مطلب

بازوی روباتیک به کمک بیماران قلبی می‌آید

۱۳۹۵ یکشنبه ۳ بهمن در ساعت ۱۱:۱۲ ق.ظ

برای بهبود تپش قلب، بازوی روباتیک به کمک بیماران قلبی می آید

یک بازوی روباتیک نرم ساخته شده از سیلیکون، به بهبود تپش قلب بیماران مبتلا به نارسایی های قلبی کمک می کند.

 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ماشابل، این اختراع برای میلیون ها انسانی که از نارسایی قلبی و بیماری های دیگر قلبی رنج می برند خبر خوشی است. بازوی روباتیک که «دستگاه کمکی بطن» یا VADD نامیده می شود سبب می شود قلب بیمار بدون ایجاد شدن لخته یا به وجود آمدن مشکلات در خونرسانی، به تپش ادامه دهد.

تحقیق درباره ساخت این...ادامه مطلب

آیفون ۸ با شارژر بی‌سیم می‌آید

۱۳۹۵ سه شنبه ۱۱ آبان در ساعت ۰۹:۱۴ ب.ظ

در حالی که زمان زیادی از عرضه آیفون ۷ به بازار نمی گذرد، گمانه زنی در مورد ویژگی های آیفون ۸ که سال آینده تولید می شود، آغاز شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مک رومورز، گفته می شود شرکت چینی فاکس کان که بخش زیادی از آیفون های تولیدی در جهان را مونتاژ می کند، در حال آزمایش ابزار شارژ بی سیم برای آیفون ۸ است تا همزمان با ده سالگی آیفون در سال ۲۰۱۷ شاهد تغییراتی کلیدی در آن باشیم.

البته استفاده از این فناوری در آیفون بستگی به برد ابزار شارژ بی سیم این گوشی خواهد داشت و چنانچه ...ادامه مطلب

اخطار
خیر
بله